Program za srednje šole

Elementov na stran:   6 10 20 50
 
 

Tam daleč stran, uvod v ego-logijo, gledališko-plesna predstava (UTR)

Linhartova dvorana, 09.00 - 10.00

  Produkcija: Betontanc Ltd. in Zavod Bunker

Za strokovne delavce 3. triade osnovnih šol in srednjih šol (primerno za mlade od 12. leta)

     
 

Tematski sklop Skozi umetnost o medosebnih odnosih (SUMO), predavanje, ogled gledališke predstave, razprava

Kosovelova dvorana, 09.00 - 13.00

 

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol ter starše

     
 

Bela kača s kronico, predstavitev s pripovedovanjem pravljic

Štihova dvorana, 09.00 - 10.00

 

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (pripovedovalski nastop za učence 1. triade)

     
 

Kino-katedra: Spoznavanje temeljnih filmskih pojmov – filmski prostor in čas, predavanje s pogovorom

M1, 09.00 - 10.15

  Slovenska kinoteka

Za strokovne delavce srednjih šol

     
 

Sodelovanje šolskih in splošnih knjižnic za razvoj bralne kulture, predavanje s predstavitvijo primerov dobre prakse

Klub Lili Novy, 09.00 - 10.30

  Združenje splošnih knjižnic Slovenije in Matična knjižnica Kamnik

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol

     
 

Spoznavanje kulturnih ustanov in ustvarjalcev iz vse Slovenije, ogled ponudbe kulturnih ustanov in udeležba na delavnicah, predstavitvah in pogovorih oz. srečanjih z umetniki na razstavnih prostorih.

1. in 2. preddverje, 09.00 - 17.45

 

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol ter kulturnih ustanov (primerno za otroke, učence, dijake in študente)

     
 

Tržaška umetnostna obzorja; slikarstvo 1945–60, vodenje po razstavi

Galerija Cankarjevega Doma, 09.00 - 17.00

  Cankarjev dom

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za učence višjih razredov in dijake)

     
 

Delavnica ustvarjanja gibljivih slik, predavanje in primer ustvarjalne filmske delavnice

E5, 10.15 - 11.45

  koprodukcija JSKD s KUD Marnie film iz Ljubljane

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za učence do 15. leta)

     
 

Tematski sklop Z umetnostjo do trajnostnega razvoja (UTR), okrogla miza

Štihova dvorana, 10.30 - 12.00

  Organizirajo: Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za šolstvo in šport ter Ministrstvo za okolje in prostor; vodi: Meta Ornik

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol

     
 

Muzeji na obisku, predstavitev s primeri dobre prakse, delavnica

M3,4, 10.30 - 12.00

  OŠ Šentjernej, Pedagoška sekcija Skupnosti muzejev Slovenije

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol

     
 

Analogno : digitalno, glasbena delavnica

M1, 10.45 - 11.30

 

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol

     
 

Dediščina okoli nas, za vsakogar, predavanje s predstavitvijo različnih tematskih delavnic

Klub Lili Novy, 11.00 - 13.00

  ZVKDS, INDOK center, Park Škocjanske jame, Kobilarna Lipica

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol

     
 

Arhitektura in otroci, predstavitev

Klub Lili Novy, 11.00 - 13.00

  Delovna skupina Arhitektura in otroci pri Zbornici za arhitekturo in prostor Slovenije

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol

     
 

Dopoldan s Simfoniki RTV Slovenija – Operni dvoboj, koncert

Gallusova dvorana, 11.00 - 12.00

 

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol

     
 

SNG Opera in balet Ljubljana, vodeni ogled ljubljanske opere ter ogled operne predstave za mlade Glasbeni humor 18. stoletja

SNG Opera in balet Ljubljana, 11.00 - 12.30

  SNG Opera in balet Ljubljana

Za strokovne sodelavce osnovnih in srednjih šol (primerno tudi za učence in dijake)

     
 

SNG Opera in balet Ljubljana, vodeni ogled ljubljanske opere ter ogled operne predstave za mlade Glasbeni humor 18. stoletja

SNG Opera in balet Ljubljana, 11.30 - 13.00

  SNG Opera in balet Ljubljana

Za strokovne sodelavce osnovnih in srednjih šol (primerno tudi za učence in dijake)

     
 

Učna ura z Multimedijskim centrom RTV SLO, predstavitev

E5, 12.00 - 13.00

  MMC RTV SLO

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol (primerno za učence višjih razredov in dijake)

     
 

EPK Maribor 2012 – Evropska prestolnica kulture in kulturno-vzgojne dejavnosti za mlade, predstavitev

Štihova dvorana, 12.30 - 13.00

 

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol

     
 

Arhivistika ni dolgočasna veda, predstavitev z izobraževalnim filmom

M3,4, 12.30 - 13.00

  produkcija: Zgodovinski arhiv Ljubljana

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol (primerno za učence od 12. leta in dijake)

     
 

Dopoldan s Simfoniki RTV Slovenija – Operni dvoboj, koncert

Gallusova dvorana, 13.00 - 14.00

 

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol

     
 

Katja Hensel: Cifra, mož, gledališka predstava s pogovorom (SUMO)

Dvorana Duše Počkaj, 13.45 - 15.15

  Produkcija: SNG Nova Gorica

Za strokovne delavce 3. triade osnovnih šol in srednjih šol ter starše (primerno za mlade od 13. leta)

     
 

Andrej Rozman – Roza: Izbrane Rozine, literarno-gledališki nastop

Kosovelova dvorana, 14.00 - 15.00

  Produkcija: Rozinteater

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol (primerno za otroke od 8. leta in mlade)

     
 

Spodbujanje razvoja prosocialnosti s pomočjo umetniške izkušnje, predavanje (SUMO)

Štihova dvorana, 14.00 - 15.00

 

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol ter starše

     
 

Sodobna umetnost v šoli, predavanje s primeri iz prakse in komentarji dijakov (UTR)

M1, 14.00 - 15.30

 

Za strokovne delavce 3. triade osnovnih šol in srednjih šol

     
 

Stripovska kultura v Sloveniji, predstavitveno predavanje

Klub Lili Novy, 14.00 - 16.00

 

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol

     
 

Uporaba spleta pri pouku glasbene vzgoje, delavnica

E5, 14.00 - 15.00

  SIGIC, v sodelovanju z oddelkom za Muzikologijo Filozofske fakultete v Ljubljani

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol (primerno za učence višjih razredov in dijake)

     
 

SNG Opera in balet Ljubljana, vodeni ogled ljubljanske opere ter ogled operne predstave za mlade Glasbeni humor 18. stoletja

SNG Opera in balet Ljubljana, 14.00 - 15.30

  SNG Opera in balet Ljubljana

Za strokovne sodelavce osnovnih in srednjih šol (primerno tudi za učence in dijake)

     
 

SNG Opera in balet Ljubljana, vodeni ogled ljubljanske opere ter ogled operne predstave za mlade Glasbeni humor 18. stoletja

SNG Opera in balet Ljubljana, 14.30 - 16.00

  SNG Opera in balet Ljubljana

Za strokovne sodelavce osnovnih in srednjih šol (primerno tudi za učence in dijake)

     
 

Lajf je čist odbit (Če gledaš in delaš animirane filme), ogled filmov in pogovor

Kosovelova dvorana, 15.30 - 16.30

 

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol (primerno za učence 2. in 3. triade in dijake)

     
 

Svetumet delavnice za globalno učenje/Embalaža hrane, delavnica recikliranja s konceptom trajnostnega ustvarjanja (UTR)

M3,4, 15.30 - 17.45

  Kulturno-ekološko društvo Smetumet

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol

     
 

Dialog brez dialoga, multivizija in pogovor (SUMO, UTR)

E5, 15.30 - 16.30

 

Za strokovne delavce osnovnih in srednjih šol

     
 

Matija Solce, solistični lutkovno-glasbeni nastop in pogovor

Dvorana Duše Počkaj, 16.00 - 17.00

  Produkcija: Teatro Matita

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za otroke od 5. leta in mlade)

     
 

Življenje na smetišču (Waste Land), uvodna predstavitev in ogled filma (UTR)

Kosovelova dvorana, 17.00 - 19.00

  Cankarjev dom, Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM)

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za učence 3. triade in dijake)

     
 

Oscar Wilde, John von Düffel: Slika Doriana Graya, gledališka predstava

SNG Drama Ljubljana (Mala drama), 18.00 - 19.45

  SNG Drama Ljubljana

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za dijake in študente)

     
 

Orgle med melodiko in zvočnostjo

Gallusova dvorana, 19.30 - 21.30

 

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za dijake in študente)

     
 

Retrospektiva 60. let avstrijskega avantgardnega filma (Radikalna raziskovanja), filmska projekcija

Dvorana Slovenske kinoteke, 20.00 - 21.30

  Slovenska kinoteka

Za strokovne delavce višjih razredov osnovnih šol in srednjih šol (primerno za dijake in študente)

     
 

Andrej Rozman Roza: Hiphophondrija, glasbena burka

KUD France Prešeren Trnovo, 20.00 - 21.30

  Produkcija: Rozinteater

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za dijake in študente)

     
 

Ženska, ki poje (Incendies)

Kosovelova dvorana, 20.00 - 22.00

 

Za strokovne delavce vrtcev, osnovnih in srednjih šol (primerno za dijake in študente)

     
Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies). Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogočajo deljenje vsebin. Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste z veseljem sprejeli vse piškotke.
Zavrni piškotke.